logo
Referans Yönetim ve İntihal Tespit Veritabanları

iThenticate

Üniversiteler tarafından akademik düzeyde üretilecek makalelerdeki kopyacılık (intihal) oranının otomatik olarak tespiti için kullanılmaktadır. Programı yalnızca öğretim üyeleri kullanabilmektedir. Üyelik için kutuphane@fbu.edu.tr adresine mail atınız.Mendeley Institutional Edition

Mendeley Institutional Edition, araştırmacıların araştırmalarını yönetmelerine ve geliştirmelerine, diğer araştırmacılar ile çevrimiçi işbirliği yapabilmelerine ve yapılmış olan son araştırmaları keşfetmelerine yardımcı olurken, bir kaynakça yönetim aracı ve akademik sosyal ağ hizmetini kurumlara yönelik sunan bir araçtır. Çevrimiçi ve çevrimdışı olarak farklı cihazlarda eşzamanlı kullanım olanağı sunan Mendeley, aynı zamanda güçlü bir PDF yönetim aracıdır. Mendeley masaüstü uygulaması, mobil uygulamalar ve web uygulaması senkronize çalışmaktadır.

Mendeley Desktop programını indirmek ve üyelik sağlamak için www.mendeley.com adresinde yer alan “create a free account” bağlantısı kullanmak yeterlidir.

Mendeley masaüstü, mobil ve tablet cihazlar uygulamalarını indirmek için tıklayınız.
Mendeley hakkında daha geniş bilgi almak için tıklayınız.
Mendeley yardımcı videoları için tıklayınız.
Mendeley kullanıcı rehberi için tıklayınız.
Diğer referans yönetim araçlarından Mendeley'e geçiş rehberi için tıklayınız.


Turnitin

Turnitin, öğrenci ödevleri, yüksek lisans ve doktora tezlerindeki intihalleri ve usulsüz alıntıları tespit etmek için kullanılan web tabanlı bir intihal tespit yazılımıdır. Sisteme yüklenen tezler çok geniş veri havuzundaki kaynaklarla otomatik olarak karşılaştırılır ve alıntılar, benzerlikler, usulsüz kaynak kullanımları tespit edilerek bir benzerlik raporu oluşturulur. Programı yalnızca akademisyenler kullanabilmektedir. Turnitin programını kullanabilmek ve adınıza bir Turnitin hesabı oluşturabilmek için kutuphane@fbu.edu.tr adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Log in to your account:

Giriş yapmak için kullanıcı adınızı @fbu.edu.tr uzantısı olmadan giriniz.

Powered by Koha