logo
Başlıksız Belge

Kampüs Dışı Erişim/ Off Campus Access

 

 

ABONE VERİTABANLARI

 Visible Body Human Anatomy Atlas – 3 Boyutlu İnsan Anatomi Atlası

Visible Body anatomi, fizyoloji, kaslar, iskelet sistemi, ve dolaşım sistemini etkileşimli 3 boyutlu modeller, animasyonlar, testler, arttırılmış gerçeklik, ve çok daha fazlası ile sunan bir programdır

 HiperKitap

Dil ve edebiyat, tarih, felsefe, psikoloji, hukuk, bilgisayar, çevre, kişisel gelişim, mühendislik ve teknoloji, ekonomi ve finans, tıp, işletme gibi 28 ana konuda 22.000 E-Kitap içerir.

 Türkiye Atıf Dizini

TÜRKİYE ATIF DİZİNİ Türkiye’de Sağlık Bilimleri alanında yayımlanan 365 Türk dergisini kapsayan ve Türkiye Klinikleri tarafından sunulan bir veri tabanıdır.

TUBİTAK/EKUAL VERİTABANLARI 

Business Source Ultimate

İktisadi ve İdari Bilimler, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakülteleri için derlenen Business Source Ultimate, kapsamlı tam metin dergi içeriğinin yanı sıra sunduğu birçok farklı doküman türü ile komple bir araştırma aracıdır. 

The Belt and Road Initiative Reference Source 

“Bir Kuşak, Bir Yol” çalışmalarını destekleyen bu eşsiz, tam metin veri tabanı, onlarca ülkede yayınlanmış binlerce akademik dergi içerir. Türkiye, Çin, Romanya, Rusya Federasyonu, Çekya, Pakistan, İran, Litvanya ve İpek Yolu ile bağlantılı tüm ülkelerin dergilerinden derlenen bu kaynağın kapsadığı konulardan bazıları şunlardır; Bilim, coğrafya, çevre, ekonomi ve finans, hukuk, internet ve telekominikasyon, inşaat mühendisliği, lojistik, mimarlık, siyaset, sürdürülebilir gelişim, tarım, teknoloji, ticaret, yapılar, v.s. “Bir Kuşak, Bir Yol” girişiminde görev alan araştırmacılara yardımcı olan bu kaynak, girişimin başarı ile tamamlanmasına katkı sağlar.

Central & Eastern European Academic Source 

Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinde yayınlanan akademik dergilerin tam metinlerini içeren bu veri tabanı, hem çok disiplinlidir hem de birçok farklı dilde yayını kapsar. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 30’un üzerinde ülkeden 660’a yakın tam metin dergiden oluşan bir koleksiyon sunar.

 CINAHL Complete

Hemşirelik, hasta bakımı ve benzer konulardaki temel dergileri içeren kapsamlı tam metin bir veritabanı olan CINAHL Complete 1.332 adet e-dergi içerir.

 DynaMed

DynaMed ile hasta başında ortaya çıkan klinik sorulara hızlı, kanıta dayalı ve uygulanabilir cevaplar verilir. En önemli 500 tıp ve sağlık bilimleri dergisi editörler tarafından her gün incelenir, en güncel kanıta dayalı bilgi ile hastalıklara ve ilaçlara dair özetler hazırlanır, hazır ve güvenilir bilgi olarak sunulur. Değerlendirme ve tavsiyeler, teşhis, tedavi ve daha birçok kategori içeren özetlerde randomize kontrollü çalışma (RKÇ) bilgileri, kanıt derecesine bağlı olarak GRADE’e göre hazırlanmış güçlü ve zayıf tavsiyeler, hastalara sunalabilecek alternatif ilaçlar ve referans alınan rehberler yer almaktadır.


EBSCOhost

Multi disipliner veritabanı olan EBSCOhost tıptan hukuka, psikolojiden mühendisliğe, tarım ve fen-edebiyata, işletmeden siyaset bilimine, eğitime, güzel sanatlara mimarlığa kadar tüm disiplinlerde yayımlanmış, 20.574 elektronik dergiye erişim sağlar. Değişik konularda 14 veri tabanı içermektedir. 1) Academic Search Complete, 2) American Doctoral Dissertations, 1933-1955, 3) Applied Science & Business Periodicals Retrospective Retro Index, 4) Business Source Complete, 5. DynaMed (Tıp, Hemşirelik, Kanıta Dayalı Tıp), 6. Education Index Retrospective: 1929 - 1983, 7. ERIC (Eğitim Bilimleri), 8. European Views of the Americas: 1493-1750, 9. GreenFILE (Çevre), 10. Library, Information Science & Technology Abstracts, 11. MEDLINE (Tıp), 12. Newswires, 13. ULAKBİM Ulusal Veri Tabanları (UVT), 14. Teacher Reference Center Söz konusu veri tabanları yaklaşık 9182 akademik dergi içerir. 


Emerald Premier e-Journals

Disiplinlerarası bir dergi koleksiyonu olan Emerald e-Journals Premier, Sağlık Bilimleri, Mühendislik, Eğitim, Turizm, Yönetim Bilimleri, Bilgi Yönetimi, Pazarlama, Lojistik, Ekonomi, Finans alanlarında 306 adet dergiye erişim sağlar.

 ERIC

ERIC (the Education Resource Information Center), eğitim bilimleri literatürü için temel veri tabanıdır ve bu alanda çalışan tüm araştırmacılar için danışma kaynağıdır. Bu veritabanı, Current Index of Journals in Education ve Resources in Education Index içerisinde yer alan dergilere erişim sağlar. 1966’dan günümüze kadar 1.6 milyondan fazla kayıt içeren ERIC 631,000’den fazla tam metin dökümana bağlantı verir.


IEEE Xplore Digital Library

IEEE Veritabanı, bilgi teknolojileri, bilgisayar bilimi, iletişim, multimedya, nanoteknoloji, sibernetik ve ilgili alanlarda 413 e-dergi, 1.220 konferans serisi, 3341 standart dokümanlarına erişim sağlamaktadır.

JSTOR Archive Journal Content

JSTOR veri tabanı kapsamında multidisipliner olmakla birlikte sosyal bilim ağırlıklı 3904 dergiye erişim sağlanabilmektedir.

MasterFILE Complete 

Bu veri tabanı dünyanın önde gelen yayıncılardan derlenmiş ve genel ilgi alanlarına dair kaynakları barındıran dünyanın en kapsamlı tam metin popüler dergi kaynağıdır. Ek olarak, referans kitapları ve kapsamlı bir görsel koleksiyonu sunar. MasterFILE Complete ile işletmeden sağlığa, fitness ve spordan dinlenme ve eğlenceye, bilimden kültürel çalışmalara, eğitimden modaya kadar birçok konuyu kapsar. 1922’ye kadar uzanan içeriğinde 2,300’e yakın tam metin dergiye ek olarak, 870’nin üzerinde referans kitabı, 55,100’ü aşkın birincil kaynak dokümanı ve 1.8 milyon civarında görsel (fotoğraf, harita, bayrak) yer almaktadır.

 

MasterFILE Reference eBook Collection 

MasterFILE Complete’in tamamlayıcısı olan bu kaynak, referans kitapların elektronik versiyonlarından oluşturulmuştur. 800’e yakın tam metin e-kitap içeren bu koleksiyondaki eKitaplar Abdo Publishing, Cambridge Scholars Publishing, Cornell University Press, Nomad Press, The University of North Carolina Press gibi önemli yayınevlerinden gelmektedir. Bilgisayar, bilim, biyografiler, finans, genetik, kariyer, mimari, moda ve tasarım, sağlık, sanat, seyahat, spor, tarih gibi kişisel referans konularını kapsar.

 MEDLINE Complete

Tıp alanında 2.534 adet e-dergiye 1965'li yılllardan günümüze tam metin erişim sağlayan MEDLINE Complete, PubMed'de yayınlanan 2.134 dergiyi içerir.

 Nature Publishing Group 

Nature Journals All paketinde yer alan 46 adet e-dergiyi ve Nature Grubu bünyesinde yayın hayatına devam eden Academic Journals All paketindeki 40 adet e-dergiyi kapsar. Nature Journals All dergilerine 2007'den günümüze, Academic Journals All dergilerine 1997'den günümüze erişim sağlar.

 Newspaper Source Plus 

Dünyadaki önemli haberler için tam metin içerik sağlayan bu veritabanı, gazetelerden, haber bültenlerinden ve haber dergilerinden milyonlarca kayıt içerir. Ek olarak, televizyon ve radyo haberlerinin metinlerini ve popüler haber kaynaklarından günlük bilgileri içerir.

 Open Dissertations 

Open Dissertations, 1902’den günümüze kadar uzanan 1,200,000’den fazla doktora tezi içerir. Open Dissertations, orijinal basılı indeksi tam sayfa resim olarak gösterir ve yazar adı, başlık adı, konu adı ve üniversite adı taraması yapılabilir.


OVID LWW

Tıp ve Eczacılık konularında 450 e-dergi içeren bir veritabanıdır.

  ProQuest Dissertations and Theses

Sahip olduğu 4 milyondan fazla tez ile, ProQuest Dissertations & Theses (PQDT) dünyadaki en geniş kapsamlı tez veritabanıdır.

 Regional Business News 

Özellikle Birleşik Devletler ve Kanada kaynaklı, 100’den fazla yerel işletme yayınından gelen tam metinleri sunar. 20 yılı aşkın bir kapsam sunan Regional Business News, The Washington Post, PR Newswire US ve diğer önemli kaynakların haberlerini içerir.

Science Direct

Elsevier Yayınevi’ne ait disiplinlerarası bir dergi koleksiyonudur. Tıp ve Sağlık Bilimleri dahil, 2.242 adet e-dergiye 1995 yılından günümüze erişim sağlar.


Scopus

Scopus bir atıf veritabanı olup, 49 milyon kayıt, 5.000 ayrı yayıncıdan sağlanan 20.500'ün üzerinde hakemli dergi ve bilimsel yayın, 5.3 milyon konferans bildirisi, 340 kitap serisi ve MEDLINE'ın %100'ünü kapsamaktadır.


SpringerLink

Springerlink aboneliği kapsamında Tıp, Yaşam Bilimleri, Mühendislik, Kimya, Çevre Bilimleri, Davranış Bilimleri, Sosyal Bilimler, Bilgisayar Bilimi, Malzeme Bilimi, Matematik, Enerji, Fizik & Astronomi alanlarında 2073 adet dergi bulunmaktadır. Bu dergilerin 391 tanesi Springer Medicine koleksiyonu, 22 tanesi ise Springer’in Drugs serisini de içeren ADIS koleksiyonudur.


Taylor and Francis

Tıp ve Sağlık Bilimleri dahil olmak üzere tüm bilim dallarında toplam 2.287 adet dergi içerir.

 TR Dizin

TR Dizin, araştırmacıların Türkçe bilimsel içeriğe elektronik ortamda erişimlerini etkinleştirmek amacıyla, ULAKBİM tarafından oluşturulmuştur. Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler temel konularında, Diş Hekimliği, Eczacılık, Mühendislik, Temel Bilimler, Sağlık Bilimleri, Veterinerlik, Sosyal ve Beşeri Bilimler alt konu alanlarında dergilerden oluşmaktadır.


Web of Science​

Science Citation Index Expanded (SCI-EXPANDED), Social Science Citation Index (SSCI) atıf indekslerini 1980’den günümüze, Arts & Humanities Citation Index (A&HCI) 1975'den günümüze, Conference Proceedings Citation Index- Science (CPCI-S) ve Conference Proceedings Citation Index- Social Science & Humanities (CPCI-SSH) atıf indekslerini 1990’dan günümüze tarama imkanı sunar.

 Wiley Online Library

Wiley Online Library 1997’den günümüze 1.485 dergiye ve 125 açık erişim dergiye tam metin erişim imkanı vermektedir.

Log in to your account:

Giriş yapmak için kullanıcı adınızı @fbu.edu.tr uzantısı olmadan giriniz.

Powered by Koha