logo

St Lois günleri : şiirgünce / Yüksel Pazarkaya ; editör Murat Yalçın ; kitap tasarımı Mehmet Ulusel ; grafik uygulama Akgül Yıldız.

By: Pazarkaya, Yüksel, 1940- [yazar.]Contributor(s): Yalçın, Murat [editör.] | Ulusel, Mehmet [kitap tasarımı.] | Yıldız, Akgül [grafik uygulama.]Material type: TextTextLanguage: Turkish Series: Yapı Kredi Yayınları | Yapı Kredi Yayınları ; 5325. | Yapı Kredi Yayınları. Şiir ; ; 380.Publisher: İstanbul : YKY, 2019Copyright date: @2018Edition: 1. bs. : Mart 2019Description: 71 s. ; 16 cmContent type: text Media type: unmediated Carrier type: volumeISBN: 9789750844485Subject(s): Turkish literature | Turkish poetry | Authors, TurkishLOC classification: PL248.P393 | S75 2019Summary: St Louis Günleri “Susmak bazen anlamaktır.” Çağdaş şiirimizin yaşayan ustalarından Yüksel Pazarkaya’nın yeni şiir kitabı “St Louis Günleri” Yapı Kredi Yayınları şiir dizisinden çıktı. Şiir, öykü, roman, tiyatro, inceleme ve çocuk kitaplarıyla, yanı sıra Almancadan Türkçeye, Türkçeden Almancaya çevirileriyle tanınan Yüksel Pazarkaya’nın öncelikli uğraşı her zaman şiir ve şiir çevirisi oldu. İlk kitabı “Koca Sapmalarda Biz Vardık” (1968) ile başlayan şiir serüveni St Louis Günleri ile sürüyor. St Louis Günleri şairin ‘Writer in residence’ olarak bir süre yaşadığı St Louis Washington Üniversitesi’nde geçen günlerin izlerini ‘şiirgünce’ olarak yansıtıyor. https://www.yapikrediyayinlari.com.tr/st-louis-gunleri.aspx
Star ratings
    Average rating: 0.0 (0 votes)
Holdings
Item type Current library Collection Call number Status Notes Date due Barcode
Basılı Kitap Basılı Kitap Fenerbahçe Üniversitesi Kütüphanesi
Genel Koleksiyon Rafları
Genel Koleksiyon PL248.P393 S75 2019 (Browse shelf(Opens below)) Available Ömer Koç; Ali Koç bağışı 3007794

“Susmak bazen anlamaktır.”--(ön kapak).

İçindekiler içerir.

Includes contents.

St Louis Günleri
“Susmak bazen anlamaktır.”
Çağdaş şiirimizin yaşayan ustalarından Yüksel Pazarkaya’nın yeni şiir kitabı “St Louis Günleri” Yapı Kredi Yayınları şiir dizisinden çıktı.
Şiir, öykü, roman, tiyatro, inceleme ve çocuk kitaplarıyla, yanı sıra Almancadan Türkçeye, Türkçeden Almancaya çevirileriyle tanınan Yüksel Pazarkaya’nın öncelikli uğraşı her zaman şiir ve şiir çevirisi oldu. İlk kitabı “Koca Sapmalarda Biz Vardık” (1968) ile başlayan şiir serüveni St Louis Günleri ile sürüyor. St Louis Günleri şairin ‘Writer in residence’ olarak bir süre yaşadığı St Louis Washington Üniversitesi’nde geçen günlerin izlerini ‘şiirgünce’ olarak yansıtıyor.

https://www.yapikrediyayinlari.com.tr/st-louis-gunleri.aspx

Donated by Ömer Koç and Ali Koç.

Powered by Koha