logo

Sait Faik'i yorumlayanlar : eleştirinin eleştirisi : Nazım Hikmet : Vedat Günyol ; Yaşar Nabi : Nurullah Ataç : Ahmet Hamdi Tanpınar : Sabri Esat Siyavuşgil : Mehmet Kaplan : Fethi Naci : Memet Fuat / Mehmet Rifat ; kitap editörü Murat Yalçın ; kapak tasarımı Nahide Dikel ; sayfa tasarımı Mehmet Ulusel ; grafik uygulama Arzu Yaraş.

By: Rifat, Mehmet, 1949- [yazar.]Contributor(s): Yalçın, Murat [editör.] | Dikel, Nahide [kapak tasarımı.] | Ulusel, Mehmet [sayfa tasarımı.] | Yaraş, Arzu [grafik uygulama.]Material type: TextTextLanguage: Turkish Series: Yapı Kredi Yayınları | Yapı Kredi Yayınları ; 5528. | Yapı Kredi Yayınları. Edebiyat ; ; 1589.Publisher: İstanbul : YKY, 2020Copyright date: @2019Edition: 1. bs. : Ocak 2020Description: 110 s. : tabl. ; 21 cmContent type: text Media type: unmediated Carrier type: volumeISBN: 9789750846519 Subject(s): Abasıyanık, Sait Faik, 1906-1954 | Abasıyanık, Sait Faik, 1906-1954 -- Eleştiri ve yorum | Turkish literature | Turkish reviewLOC classification: PL256.R54 | S25 2020Summary: “Sait Faik’i Yorumlayanlar / Eleştirinin Eleştirisi”, Sait Faik’in kuşağından ya da Sait Faik’i izleyen kuşaktan dokuz edebiyatçının “Öykülerin Şairi”ne yönelik eleştirel metinlerini okuyor, çözümlüyor, yorumluyor, değerlendiriyor. Böyle bir süreci gerçekleştirirken de Sait Faik’i hem Yaratıcı Benliği (yapıtları) hem de Toplumsal Benliği (kişiliği) ile yeniden anlamlandırıyor. “‘Her Yazar Hak Ettiği Eleştirmeni Bulur’. Bu söz, Sait Faik ile eleştirmenleri için de geçerli: Sait Faik yaşarken de öldükten sonra da hak ettiği, hakkını veren, yarattığı edebiyat metninin gerçek değerini gören usta eleştirmenleri, yorumcuları buldu.”--(arka kapak).
Star ratings
    Average rating: 0.0 (0 votes)
Holdings
Item type Current library Collection Call number Status Notes Date due Barcode
Basılı Kitap Basılı Kitap Fenerbahçe Üniversitesi Kütüphanesi
Genel Koleksiyon Rafları
Genel Koleksiyon PL256.R54 S25 2020 (Browse shelf(Opens below)) Available Ömer Koç; Ali Koç bağışı 3007615

İçindekiler içerir.

Includes contents.

Bibliyografya 103-104 s. ; dizin 105-110 s.

Includes bibliographical references (p. 103-104) and index (p. 105-110).

“Sait Faik’i Yorumlayanlar / Eleştirinin Eleştirisi”, Sait Faik’in kuşağından ya da Sait Faik’i izleyen kuşaktan dokuz edebiyatçının “Öykülerin Şairi”ne yönelik eleştirel metinlerini okuyor, çözümlüyor, yorumluyor, değerlendiriyor. Böyle bir süreci gerçekleştirirken de Sait Faik’i hem Yaratıcı Benliği (yapıtları) hem de Toplumsal Benliği (kişiliği) ile yeniden anlamlandırıyor.
“‘Her Yazar Hak Ettiği Eleştirmeni Bulur’. Bu söz, Sait Faik ile eleştirmenleri için de geçerli: Sait Faik yaşarken de öldükten sonra da hak ettiği, hakkını veren, yarattığı edebiyat metninin gerçek değerini gören usta eleştirmenleri, yorumcuları buldu.”--(arka kapak).

Donated by Ömer Koç and Ali Koç.

Powered by Koha