logo

Gençlerin siyasi katılımı / derleyenler Volkan Yılmaz, Devin Bahçeci.

Contributor(s): Bahçeci, Devin [derleyen.] | Yılmaz, Volkan [derleyen.]Material type: Computer fileComputer fileLanguage: Turkish Series: İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları ; 465. | İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları. Şebeke Gençlerin Katılımı Projesi Kitapları ; ; 6.Publisher: İstanbul : İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları, 2014Edition: 1. bs. : Mart 2014Description: 159 : tabl. ; 24 cmContent type: text Media type: computer Carrier type: online resourceISBN: 9786053993384Subject(s): Youth -- Europe | Youth -- Turkey -- Political activity | Turkey -- Politics and governmentLOC classification: HQ799.2 | .G463 2014Summary: Şebeke: Gençlerin Katılımı Projesinin (ŞEBEKE) amacı, genç yurttaşların ve gençler ile çalışan sivil toplum kuruluşlarının (STK) kamusal tartışmalara ve karar alma mekanizmalarına katılımını güçlendirmektir. Aynı zamanda gençlerin toplumsal katılımlarının da desteklenmesi hedeflenmektedir.Summary: Gençlerin Siyasi Katılımı 4 farklı kitapta yer alan makalelerden oluşan bir derlemedir. Avrupa Kon- seyi tarafından yayınlanan “Revisiting Youth Political Participation,” “Resituating Culture,” “Eggs in a Pan” ve “The Politics of Diversity in Europe” adlı kitaplardan seçilen 11 makale 4 ana bölüm altında toplanmış ve Türkçe akademik yazına kazandırılmıştır.Kitabın Türkiye’de gençlerin siyasi katılımına ilişkin akademik ve siyasi tartışmaları besleyeceğini ve gençlerin aktif siyasi özneler olarak görülmesine katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Kitapta bulunan makalelerin, Türkiye’de gençlik alanında çalışmalar yürüten akademisyenlerin, kamu kurum ve ku- ruluşları çalışanlarının, sivil toplum örgütü temsilcilerinin ve siyasi partilerin temsilcilerinin çalışma- larına katkıda bulunamasını umuyoruz.
Star ratings
    Average rating: 0.0 (0 votes)
Holdings
Item type Current library Collection Call number Copy number Status Date due Barcode
Basılı Kitap Basılı Kitap Fenerbahçe Üniversitesi Kütüphanesi
Genel Koleksiyon Rafları
Genel Koleksiyon HQ799.2 .G463 2014 (Browse shelf(Opens below)) Available 3007514
Basılı Kitap Basılı Kitap Fenerbahçe Üniversitesi Kütüphanesi
Genel Koleksiyon Rafları
Genel Koleksiyon HQ799.2 .G463 2014 c.2 (Browse shelf(Opens below)) 2 Available 3008688
Basılı Kitap Basılı Kitap Fenerbahçe Üniversitesi Kütüphanesi
Genel Koleksiyon Rafları
Genel Koleksiyon HQ799.2 .G463 2014 c.3 (Browse shelf(Opens below)) 3 Available 3009218

"Şebeke: gençlerin katılımı projesi"--(kapak, iç kapak).

Includes bibliographical references.

Şebeke: Gençlerin Katılımı Projesinin (ŞEBEKE) amacı, genç yurttaşların ve gençler ile çalışan sivil toplum kuruluşlarının (STK) kamusal tartışmalara ve karar alma mekanizmalarına katılımını güçlendirmektir. Aynı zamanda gençlerin toplumsal katılımlarının da desteklenmesi hedeflenmektedir.

Gençlerin Siyasi Katılımı 4 farklı kitapta yer alan makalelerden oluşan bir derlemedir. Avrupa Kon- seyi tarafından yayınlanan “Revisiting Youth Political Participation,” “Resituating Culture,” “Eggs in a Pan” ve “The Politics of Diversity in Europe” adlı kitaplardan seçilen 11 makale 4 ana bölüm altında toplanmış ve Türkçe akademik yazına kazandırılmıştır.Kitabın Türkiye’de gençlerin siyasi katılımına ilişkin akademik ve siyasi tartışmaları besleyeceğini ve gençlerin aktif siyasi özneler olarak görülmesine katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Kitapta bulunan makalelerin, Türkiye’de gençlik alanında çalışmalar yürüten akademisyenlerin, kamu kurum ve ku- ruluşları çalışanlarının, sivil toplum örgütü temsilcilerinin ve siyasi partilerin temsilcilerinin çalışma- larına katkıda bulunamasını umuyoruz.

Donated by Kadir Has University.

Powered by Koha