logo

Dil tutulması / İlhan Durusel ; kitap editörü Murat Yalçın ; kitap tasarımı Mehmet Ulusel ; grafik uygulama Arzu Yaraş.

By: Durusel, İlhan, 1965- [yazar.]Contributor(s): Yalçın, Murat [editör.] | Ulusel, Mehmet [kitap tasarımı.] | Yaraş, Arzu [grafik uygulama.]Material type: TextTextLanguage: Turkish Series: Yapı Kredi Yayınları | Yapı Kredi Yayınları ; 5400. | Yapı Kredi Yayınları. Şiir ; ; 385.Publisher: İstanbul : YKY, 2019Copyright date: @2019Edition: 1. bs. : Temmuz 2019Description: 69 s. ; 16 cmContent type: text Media type: unmediated Carrier type: volumeISBN: 9789750845338Subject(s): Short stories, Turkish | Turkish literature | Authıors, TurkishLOC classification: PL248.D861 | D55 2019Summary: “Bizi düzyazı düze çıkaracak.” İlhan Durusel’den düzyazı şiirler: Dil Tutulması Öykü ve anlatılarıyla tanınan İlhan Durusel bu kez düzyazı şiirleriyle okuruna sesleniyor. Asuman Susam, sunuş yazısında 55 şiirden oluşan kitap için şu belirlemeyi yapıyor: “Çağının en kendine özgü kalemlerinden olan Durusel’in edebiyatının kilit noktası şiirdir. Her yazdığıyla arayışı, duyuşu, imge ve dil arasındaki gidiş gelişleriyle şiirden el almış bir melez gezgindir, o. Dil Tutulması arayışlarını şeyler dünyası, dil, hakikat, özne ve özneler arası ilişkiler üzerine kurmuş bir medeniyet okuması çabası.” https://www.kitapyurdu.com/kitap/dil-tutulmasi/509260.html
Star ratings
    Average rating: 0.0 (0 votes)
Holdings
Item type Current library Collection Call number Status Date due Barcode
Basılı Kitap Basılı Kitap Fenerbahçe Üniversitesi Kütüphanesi
Genel Koleksiyon Rafları
Genel Koleksiyon PL248.D861 D55 2019 (Browse shelf(Opens below)) Available 3006783

İçindekiler içerir.

Includes contents.

"Ey kaynakları ellerinde fener çeşmeciler! Kalaylarla, galvanizli borularla, ve lehimle gelen Şarklı derviş! Hükmedin suya, sulara!"--(ön kapak).

“Bizi düzyazı düze çıkaracak.”
İlhan Durusel’den düzyazı şiirler: Dil Tutulması
Öykü ve anlatılarıyla tanınan İlhan Durusel bu kez düzyazı şiirleriyle okuruna sesleniyor.
Asuman Susam, sunuş yazısında 55 şiirden oluşan kitap için şu belirlemeyi yapıyor: “Çağının en kendine özgü kalemlerinden olan Durusel’in edebiyatının kilit noktası şiirdir. Her yazdığıyla arayışı, duyuşu, imge ve dil arasındaki gidiş gelişleriyle şiirden el almış bir melez gezgindir, o. Dil Tutulması arayışlarını şeyler dünyası, dil, hakikat, özne ve özneler arası ilişkiler üzerine kurmuş bir medeniyet okuması çabası.”

https://www.kitapyurdu.com/kitap/dil-tutulmasi/509260.html

Donated by Ömer Koç and Ali Koç.

Powered by Koha