logo

Küresel para oyunu ve psiko-siber savaş : internet-bilgi akışının değişimi ve dolar-altın üzerinden küresel hegemonya savaşları / Ramazan Kurtoğlu ; imtiyaz sahibi Yelda Cumalıoğlu ; genel yayın yönetmeni Ertürk Akşun ; yayın koordinatörü Özlem Esmergül ; editör Aslı Bahşi ; kapak tasarımı İlknur Muştu ; sayfa düzeni Cansu Poroy ; sosyal medya-grafik Tuğçe Budak, Mesud Topal.

By: Kurtoğlu, Ramazan, 1956- [yazar.]Contributor(s): Cumalıoğlu, Yelda [imtiyaz sahibi.] | Akşun, Ertürk [genel yayın yönetmeni.] | Esmergül, Özlem [koordinatör.] | Bahşi, Aslı [editör.] | Muştu, İlknur [kapak tasarımı.] | Poroy, Cansu [sayfa düzeni.] | Budak, Tuğçe [sosyal medya, grafik.] | Topal, Mesud [sosyal medya, grafik.]Material type: TextTextLanguage: Turkish Series: Destek Yayınları | Destek Yayınları ; 810. | Destek Yayınları. Araştırma ; ; 188.Publisher: İstanbul : Destek Yayınları, 2019Edition: 4. bs. : Nisan 2019Description: 343 s. ; 21 cmContent type: text Media type: unmediated Carrier type: volumeISBN: 9786053112501Subject(s): Monetary policy | Financial crises | Globalization -- Economic aspectsLOC classification: HG230.3.K878 | K87 2019Summary: "Küresel seçkinlerin gizli “para oyunu”nun deşifresi ve gözlerden kaçan büyük siber savaşın kodları bu kitabın satır aralarında... Aslında bize gösterilen çok farklı bir dünyada yaşıyoruz. Gizli kapılar ardında ve kimi zaman gözlerimize baka baka büyük finans ve para oyunları sergileniyor. Peki bu finans oyunları paranın kimlerin eline kolayca geçmesine hizmet ediyor? Dünyada iki milyardan fazla insan açlık sınırındayken, sayısı binleri bile bulmayan bir grup seçkin nasıl tüm dünyanın gelirine ve varlığına sahip oluyor? Yoksa gizli “para oyunları” ve “psiko-siber savaş”la mı? Elektronik Big Brother bizi nasıl gözetliyor? Düşünce polisi, sanal ağ üzerinde “para oyunu ve siber savaş” için nasıl görev başında? Yeni küresel savaşlar nasıl yapılıyor? “Eğitimli” hacker’lar, finans uzmanları, mühendisler nasıl askere dönüştü? Geleceğin meslekleri neler ve toplumlar hangi temeller üzerine inşa edilirse kazanacak? Para oyununun asıl kazananı kim? Halk mı, yoksa küçük bir grup seçkin mi? Dünyayı asıl yöneten güç hükümetler mi, yoksa şirketler mi? Küresel seçkin bir grup bütün insanlığın yaşamını “para oyunu-siber savaşla” nasıl belirliyor? Ülkelerde çıkarılan kaoslar aslında kimlere hizmet ediyor? Ülkelere yönelik siber saldırılar neden yapılıyor? Yoksa siber saldırı para oyununun bir savaş taktiği mi? Türkiye’de 2014 yılının kasım ayında yaşanan elektrik kesintisinin asıl nedeni neydi? Türkiye bir siber saldırının kurbanı mıydı?"--(arka kapak).
Star ratings
    Average rating: 0.0 (0 votes)
Holdings
Item type Current library Collection Call number Status Date due Barcode
Basılı Kitap Basılı Kitap Fenerbahçe Üniversitesi Kütüphanesi
Genel Koleksiyon Rafları
Genel Koleksiyon HG230.3.K878 K87 2019 (Browse shelf(Opens below)) Available 3005541

İçindekiler içerir.

Includes contents.

Bibliyografya 329-343 s.

Includes bibliographical references (p. 329-343).

"Küresel seçkinlerin gizli “para oyunu”nun deşifresi ve gözlerden kaçan büyük siber savaşın kodları bu kitabın satır aralarında...
Aslında bize gösterilen çok farklı bir dünyada yaşıyoruz. Gizli kapılar ardında ve kimi zaman gözlerimize baka baka büyük finans ve para oyunları sergileniyor. Peki bu finans oyunları paranın kimlerin eline kolayca geçmesine hizmet ediyor? Dünyada iki milyardan fazla insan açlık sınırındayken, sayısı binleri bile bulmayan bir grup seçkin nasıl tüm dünyanın gelirine ve varlığına sahip oluyor? Yoksa gizli “para oyunları” ve “psiko-siber savaş”la mı?
Elektronik Big Brother bizi nasıl gözetliyor? Düşünce polisi, sanal ağ üzerinde “para oyunu ve siber savaş” için nasıl görev başında?
Yeni küresel savaşlar nasıl yapılıyor? “Eğitimli” hacker’lar, finans uzmanları, mühendisler nasıl askere dönüştü?
Geleceğin meslekleri neler ve toplumlar hangi temeller üzerine inşa edilirse kazanacak?
Para oyununun asıl kazananı kim? Halk mı, yoksa küçük bir grup seçkin mi?
Dünyayı asıl yöneten güç hükümetler mi, yoksa şirketler mi?
Küresel seçkin bir grup bütün insanlığın yaşamını “para oyunu-siber savaşla” nasıl belirliyor?
Ülkelerde çıkarılan kaoslar aslında kimlere hizmet ediyor?
Ülkelere yönelik siber saldırılar neden yapılıyor? Yoksa siber saldırı para oyununun bir savaş taktiği mi?
Türkiye’de 2014 yılının kasım ayında yaşanan elektrik kesintisinin asıl nedeni neydi? Türkiye bir siber saldırının kurbanı mıydı?"--(arka kapak).

Donated by Özgen Özen.

Powered by Koha