logo

Karamanlı yazınsal mirasının ocaklarında madencilik / Evangelia Balta ; çeviren Ayşe Nihal Akbulut ; kitap editörü M. Sabri Koz ; düzelti Cennet Türker, Filiz Özkan ; kapak ve sayfa tasarımı Mehmet Ulusel ; grafik uygulama Akgül Yıldız.

By: Balta, Evangelia [yazar.]Contributor(s): Akbulut, Ayşe Nihal [çeviren,] | Koz, M. Sabri [editör] | Türker, Cennet [düzelti.] | Özkan, Filiz [düzelti.] | Ulusel, Mehmet [sayfa tasarımı.] | Yıldız, Akgül [grafik uygulama.]Material type: TextTextLanguage: Turkish Original language: English Series: Yapı Kredi Yayınları | Yapı Kredi Yayınları ; 5390. | Yapı Kredi Yayınları. Tarih ; ; 138.İstanbul : YKY, 2019Edition: 1. bs. : Haziran 2019Description: 351 s. : res., tabl. ; 24 cmContent type: text Media type: unmediated Carrier type: volumeISBN: 9789750845109Uniform titles: Miscellaneous studies on the Karamanlidika literary tradition. Türkçe. Subject(s): Karamanli dialect | MiningLOC classification: PL206 | .B3519 2019Summary: “Karamanlı Yazınsal Mirasının Ocaklarında Madencilik”te, Karamanlılar ve Karamanlıca üzerine tarih, edebiyat, basın-yayın tarihi, biyografi, bibliyografya ve folklor konulu çalışmalarıyla ün kazanmış bilim insanlarından Evangelia Balta’nın on iki makalesi bir araya getirildi. Anadolu’nun yerli halklarından Hıristiyan inançlı, Türkçe konuşan Karamanlıların Mübadele (Karşılıklı Nüfus Değişimi) ile Yunanistan’a göçmeleri (1923), kök saldıkları topraklardan aslında çok yabancısı oldukları başka bir ülkede yaşamak zorunda bırakılmaları bir kültürün, tarihin, dilin ve bunlara bağlı zenginliklerin sonu değilse de sonunun başlangıcı olmuştur. Evangelia Balta bu çok katmanlı, çetrefil ve sorunlu alanda madencilik yapmaya, bulduklarını bilim insanlarıyla, meraklılarla paylaşmaya devam ediyor…"--(arka kapak).
Star ratings
    Average rating: 0.0 (0 votes)
Holdings
Item type Current library Collection Call number Status Notes Date due Barcode
Basılı Kitap Basılı Kitap Fenerbahçe Üniversitesi Kütüphanesi
Genel Koleksiyon Rafları
Genel Koleksiyon PL206 .B3519 2019 (Browse shelf(Opens below)) Available Ömer Koç; Ali Koç bağışı 3005469

İçindekiler içerir.

Includes contents.

Bibliyografya 318-341 s. ; dizin 342-351 s.

Includes bibliographical references (p. 318-341) and index (p. 342-351).

“Karamanlı Yazınsal Mirasının Ocaklarında Madencilik”te, Karamanlılar ve Karamanlıca üzerine tarih, edebiyat, basın-yayın tarihi, biyografi, bibliyografya ve folklor konulu çalışmalarıyla ün kazanmış bilim insanlarından Evangelia Balta’nın on iki makalesi bir araya getirildi.
Anadolu’nun yerli halklarından Hıristiyan inançlı, Türkçe konuşan Karamanlıların Mübadele (Karşılıklı Nüfus Değişimi) ile Yunanistan’a göçmeleri (1923), kök saldıkları topraklardan aslında çok yabancısı oldukları başka bir ülkede yaşamak zorunda bırakılmaları bir kültürün, tarihin, dilin ve bunlara bağlı zenginliklerin sonu değilse de sonunun başlangıcı olmuştur.
Evangelia Balta bu çok katmanlı, çetrefil ve sorunlu alanda madencilik yapmaya, bulduklarını bilim insanlarıyla, meraklılarla paylaşmaya devam ediyor…"--(arka kapak).

Donated by Ömer Koç and Ali Koç.

Powered by Koha