logo

Büyük hesaplaşma / Semih Çetin ; imtiyaz sahibi Yelda Cumaoğlu ; genel yayın yönetmeni Ertük Akşun ; yayın koordinatörü Özlem Esmergül ; editör Özlem Küskü ; son okuma Devrim Yalkut ; kapak tasarımı İlknur Muştu ; sayfa düzeni Işıl Ilgıt Şimşek ; sosyal medya - grafik Tuğçe Budak, Mesud Topal.

By: Çetin, Semih, 1958- [yazar.]Contributor(s): Cumalıoğlu, Yelda [imtiyaz sahibi.] | Akşun, Ertürk [genel yayın yönetmeni.] | Esmergül, Özlem [yayın koordinatörü.] | Küskü, Özlem [editör.] | Yalkut, Devrim [son okuma.] | Muştu, İlknur [kapak tasarım.] | Şimşek, Işıl Ilgıt [sayfa düzeni.] | Budak, Tuğçe [sosyal medya, grafik.] | Topal, Mesud [sosyal medya, grafik.]Material type: TextTextLanguage: Turkish Series: Destek Yayınları | Destek Yayınları ; 1144. | Destek Yayınları. Edebiyat ; ; 357.İstanbul : Destek Yayınları, 2019Description: 264 s. ; 21 cmContent type: text Media type: unmediated Carrier type: volumeISBN: 9786053116547Subject(s): Çetin, Semih, 1958- | Admirals -- Turkey -- Biography | Political crimes and offenses -- TurkeyLOC classification: DR603.Ç48 | B89 2019Summary: "Tarihin dayanılmaz acılara ve büyük bir ihanete tanıklık ettiği, dostlukların paramparça, yaşamların darmadağın olduğu yılları anlatan bir yakın tarih romanı Büyük Hesaplaşma... Deniz Lisesi’nde okudukları günlerden beri birbirine kardeşçe bağlı üç askerin yolları, 15 Temmuz 2016’da yaşanan darbe girişimi süreciyle hayli düşündürücü ve sarsıcı şekilde ayrılır.Vatan hainliği suçlamasıyla büyük bir kumpasın kurbanı olarak Hasdal Cezaevi’nde yatan bir avuç asker, beklenmedik bir kaynaktan istihbaratını aldıkları darbe girişimini önlemek için cezaevinden firar etmeye kalkışır. Böylece İstanbul’dan başlayıp Doğu Akdeniz’de Suriye, Kıbrıs ve İsrail’e uzanan bir hesaplaşma sürecinin fitili de ateşlenmiş olur.Bu süreçte ortaya çıkan bazı sırlar, yakın dostların, ayrılmaz arkadaşların ve mutlu aile bireylerinin çatışmasını ve sonuçta kendileriyle hesaplaşmasını da kaçınılmaz kılacaktır.Emekli Tümamiral Semih Çetin’in kaleme aldığı Büyük Hesaplaşma sürükleyici kurgusu, yalın ve güçlü anlatımıyla olduğu kadar, yakın tarihin karanlık noktalarına da ışık tutması açısından hem bir dönemin hafızası hem de lezzetli bir roman olarak eşsiz bir okuma serüveni vaat ediyor okura."--(arka kapak).
Star ratings
    Average rating: 0.0 (0 votes)
Holdings
Item type Current library Collection Call number Status Date due Barcode
Basılı Kitap Basılı Kitap Fenerbahçe Üniversitesi Kütüphanesi
Genel Koleksiyon Rafları
Genel Koleksiyon DR603 .Ç48 B89 2019 (Browse shelf(Opens below)) Available 3005427

"Tarihin dayanılmaz acılara ve büyük bir ihanete tanıklık ettiği, dostlukların paramparça, yaşamların darmadağın olduğu yılları anlatan bir yakın tarih romanı Büyük Hesaplaşma...
Deniz Lisesi’nde okudukları günlerden beri birbirine kardeşçe bağlı üç askerin yolları, 15 Temmuz 2016’da yaşanan darbe girişimi süreciyle hayli düşündürücü ve sarsıcı şekilde ayrılır.Vatan hainliği suçlamasıyla büyük bir kumpasın kurbanı olarak Hasdal Cezaevi’nde yatan bir avuç asker, beklenmedik bir kaynaktan istihbaratını aldıkları darbe girişimini önlemek için cezaevinden firar etmeye kalkışır. Böylece İstanbul’dan başlayıp Doğu Akdeniz’de Suriye, Kıbrıs ve İsrail’e uzanan bir hesaplaşma sürecinin fitili de ateşlenmiş olur.Bu süreçte ortaya çıkan bazı sırlar, yakın dostların, ayrılmaz arkadaşların ve mutlu aile bireylerinin çatışmasını ve sonuçta kendileriyle hesaplaşmasını da kaçınılmaz kılacaktır.Emekli Tümamiral Semih Çetin’in kaleme aldığı Büyük Hesaplaşma sürükleyici kurgusu, yalın ve güçlü anlatımıyla olduğu kadar, yakın tarihin karanlık noktalarına da ışık tutması açısından hem bir dönemin hafızası hem de lezzetli bir roman olarak eşsiz bir okuma serüveni vaat ediyor okura."--(arka kapak).

Donated by Özgen Özen.

Powered by Koha