logo

Tuna boyunca : gezi / Claudio Magris ; çeviren Leyla Tonguç Basmacı ; kitap editörü Korkut Erdur ; düzelti Devrim Çakır ; kapak tasarımı Nahide Dikel ; sayfa tasarımı Mehmet Ulusel ; grafik uygulama Arzu Yaraş.

By: Magris, Claudio, 1939- [yazar.]Contributor(s): Basmacı, Leyla Tonguç [çeviren.] | Erdur, Korkut [editör.] | Çakır, Devrim, düzelti | Dikel, Nahide [kapak tasarımı.] | Ulusel, Mehmet [sayfa tasarımı.] | Yaraş, Arzu [grafik uygulama.]Material type: TextTextLanguage: Turkish Original language: Spanish Series: Yapı Kredi Yayınları | Yapı Kredi Yayınları ; 5386. | Yapı Kredi Yayınları. Edebiyat ; ; 1535.Publisher: İstanbul : YKY, 2019Copyright date: @2017Edition: 1. bs. : Haziran 2019Description: 415 s. ; 21 cmContent type: text Media type: unmediated Carrier type: volumeISBN: 9789750844997Uniform titles: Danubio. Türkçe. Subject(s): Magris, Claudio -- Travel -- Danube River Valley | Spanish literature | Danube River Valley -- Description and travelLOC classification: DB449.2 | .M34 2019Karton kapak.Summary: "Claudio Magris, Tuna Boyunca’da efsanelerden savaşlara, tarihin tozlu sayfalarında kalmış olaylardan varlığını kimsenin duymadığı ansiklopedilere, han ve şatolardan nehri besleyen musluklara, hüzne gark olmuş şair ve yazarlardan manzara takıntısına tutulmuş aristokratlara, nehrin çamurundan şarap ve balıklarına, korsanlardan, devrimlerden, çakıltaşlarından, oluklar-dan oluşan muazzam bir kitaba, şayet bir gün yok olursa Tuna’yı sözcüklerin gücüyle küllerinden yeniden doğurtacak bir metne imza atıyor. “Son derece cezbedici ve keyifli bir kitap... Magris çok güzel yazıyor; yazılmış her şeyi okuduğu hissine kapılıyorsunuz. Okudukları onu yalnızca zeki değil, bilge de kılmış. Kitabın neredeyse her sayfasında insanın içini açan pasajlar var... Tuna Boyunca bir başyapıt.” - John Banville"--(arka kapak).
Star ratings
    Average rating: 0.0 (0 votes)
Holdings
Item type Current library Collection Call number Status Notes Date due Barcode
Basılı Kitap Basılı Kitap Fenerbahçe Üniversitesi Kütüphanesi
Genel Koleksiyon Rafları
Genel Koleksiyon DB449.2 .M34 2019 (Browse shelf(Opens below)) Available Ömer Koç; Ali Koç bağışı 3005388

İçindekiler içerir.

Includes contents.

"Claudio Magris, Tuna Boyunca’da efsanelerden savaşlara, tarihin tozlu sayfalarında kalmış olaylardan varlığını kimsenin duymadığı ansiklopedilere, han ve şatolardan nehri besleyen musluklara, hüzne gark olmuş şair ve yazarlardan manzara takıntısına tutulmuş aristokratlara, nehrin çamurundan şarap ve balıklarına, korsanlardan, devrimlerden, çakıltaşlarından, oluklar-dan oluşan muazzam bir kitaba, şayet bir gün yok olursa Tuna’yı sözcüklerin gücüyle küllerinden yeniden doğurtacak bir metne imza atıyor.
“Son derece cezbedici ve keyifli bir kitap... Magris çok güzel yazıyor; yazılmış her şeyi okuduğu hissine kapılıyorsunuz. Okudukları onu yalnızca zeki değil, bilge de kılmış. Kitabın neredeyse her sayfasında insanın içini açan pasajlar var... Tuna Boyunca bir başyapıt.” - John Banville"--(arka kapak).

Karton kapak.

Donated by Ömer Koç and Ali Koç.

Powered by Koha