logo

Özet kaslar kitabı / Chris Jarmey ; çeviri editörleri Bünyamin Şahin, Defne Kaya ; editör yardımcısı Mert Nahir ; yayın koordinatörü Seda Şahin ; İmy adına grafiker Şevval Gülköken.

By: Jarmey, Chris [yazar.]Contributor(s): Şahin, Bünyamin [çeviri editörü.] | Kaya, Defne [çeviri editörü.] | Nahir, Mert [editör yardımcısı.] | Şahin, Seda [yayın koordinatörü.] | Gülköken, Şevval [grafiker.]Material type: TextTextLanguage: Turkish Original language: English Series: İstanbul Medikal Yayıncılık. Çeviri Eserler DizisiPublisher: İstanbul : İstanbul Medikal Yayıncılık, 2021Edition: 4. bs. : 2021Description: 290 s. : res., tabl. ; 28 cmContent type: text Media type: unmediated Carrier type: volumeISBN: 9786057607850; 9781905367863; 9781623173388Other title: Kaslar kitabıUniform titles: The concise book of muschles. Türkçe. Subject(s): Muscles | Fascia | Anatomy | Musculoskeletal system -- Anatomy and histology | MedicineLOC classification: QP321.J43 | K375 2021Summary: İçerik olarak anatomi, temel fizyoloji, temel kineziyoloji, kaslar hakkında yeterli özet bilgi, açıklayıcı ve basit şekiller içeren bir kitaptır.İçeriğinde kas çalışması ile ilgili bütüncül yeni teoriler de bildirilmektedir.Kısa, öz bilgiler, açıklayıcı şekiller ve tablolar ile öğrenme kolaylığı sunmaktadır.Kitabın basit anlatım dilinin, sadece tıp öğrencilerine değil, aynı zamanda fizyoterapi öğrencileri ve fizyoterapistler, spor bilimleri eğitimi alanlar ve spor eğitmenlerine de yararlı olacağını düşünmekteyiz. Kitabın çevirisinde orijinal baskıya sadık kalarak, metin çevirilerini kolay anlaşılır bir biçimde oluşturduk.Bununla beraber tablo ve şekillerde Terminologia Anatomica 'ya uygun adlandırmalar yaptık. Üçüncü İngilizce baskıdan dilimize aktarılan eserin çevirisinde yer alan arkadaşlarımıza, orijinaline sadık kalarak kısa sürede yaptıkları bu çalışma için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Eserin üçüncü baskısının Türkçe'ye kazandırılmasında büyük destek veren İstanbul Tıp Kitabevi'ne ve çalışanlarına teşekkür ediyoruz.
Star ratings
    Average rating: 0.0 (0 votes)
Holdings
Item type Current library Collection Call number Status Date due Barcode
Öğrenci Rezervi Öğrenci Rezervi Fenerbahçe Üniversitesi Kütüphanesi
Ders Kitabı Rafı
Reserve Koleksiyonu QP321.J43 K375 2021 (Browse shelf(Opens below)) Checked out 10/01/2022 3005333

"Kaslar için tam sayfa referans tabloları içerir."--(ön kapak).

İçindekiler içerir.

Includes contents.

Bibliyografya 287 s. ; dizin 288 s.

Includes bibliographical references (287 p.) and index (288 p.).

İçerik olarak anatomi, temel fizyoloji, temel kineziyoloji, kaslar hakkında yeterli özet bilgi, açıklayıcı ve basit şekiller içeren bir kitaptır.İçeriğinde kas çalışması ile ilgili bütüncül yeni teoriler de bildirilmektedir.Kısa, öz bilgiler, açıklayıcı şekiller ve tablolar ile öğrenme kolaylığı sunmaktadır.Kitabın basit anlatım dilinin, sadece tıp öğrencilerine değil, aynı zamanda fizyoterapi öğrencileri ve fizyoterapistler, spor bilimleri eğitimi alanlar ve spor eğitmenlerine de yararlı olacağını düşünmekteyiz.
Kitabın çevirisinde orijinal baskıya sadık kalarak, metin çevirilerini kolay anlaşılır bir biçimde oluşturduk.Bununla beraber tablo ve şekillerde Terminologia Anatomica 'ya uygun adlandırmalar yaptık.
Üçüncü İngilizce baskıdan dilimize aktarılan eserin çevirisinde yer alan arkadaşlarımıza, orijinaline sadık kalarak kısa sürede yaptıkları bu çalışma için teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Eserin üçüncü baskısının Türkçe'ye kazandırılmasında büyük destek veren İstanbul Tıp Kitabevi'ne ve çalışanlarına teşekkür ediyoruz.

Powered by Koha