logo

Kırık kalpler terzihanesi : öykü / Ali Teoman ; kitap editörü Murat Yalçın ; düzelti Fatma Deniz ; kapak tasarımı Nahide Dikel.

By: Teoman, Ali, 1962-2011 [yazar.]Contributor(s): Yalçın, Murat [editör.] | Deniz, Fatma [düzelti.] | Dikel, Nahide [kapak tasarımı.]Material type: TextTextLanguage: Turkish Series: Yapı Kredi Yayınları ; Edebiyat ; 3697.Publisher: İstanbul : YKY, 2020Copyright date: @2020Edition: 4. bs. : Ocak 2020Description: 137 s. : res. ; 21 cmContent type: text Media type: unmediated Carrier type: volumeISBN: 9789750823510Subject(s): Turkish literature | Turkish short storiesLOC classification: PL248.T4628 | K57 2020Summary: "Kırık Kalpler Terzihanesi, Gizli Kalmış Bir İstanbul Masalı, İnsansız Konağın İkonu, Pervaneler, Aşk Yaşama Çok Uçuk, Horasan Elyazması ve Taş Devri ile öykücülüğümüzün yenilikçi çizgisindeki yerini alan Ali Teoman’ın yedinci öykü kitabı. Gizemli, Romanesk ve Grotesk öykülerin bir araya geldiği kitabın Romanesk Öyküler bölümü yazarın son romanı Gecenin Atları ile kesişiyor. Anlaşılıyor ki anlatı evreninin boyutlarını öykü-roman ayrımı gözetmeden sergilerken kendine özgü öyküleme biçimlerinin izini sürmeyi bırakmayan bir yazar var karşımızda. Ali Teoman, ardında bıraktığı metinlerle de öykücülüğümüze yepyeni “yapı”lar kazandırmayı sürdürüyor."--(arka kapak).
Star ratings
    Average rating: 0.0 (0 votes)
Holdings
Item type Current library Collection Call number Status Notes Date due Barcode
Basılı Kitap Basılı Kitap Fenerbahçe Üniversitesi Kütüphanesi
Genel Koleksiyon Rafları
Genel Koleksiyon PL248.T46 K57 2013 (Browse shelf(Opens below)) Available Ömer Koç; Ali Koç bağışı 3005187

İçindekiler içerir.

Includes contents.

"Kırık Kalpler Terzihanesi, Gizli Kalmış Bir İstanbul Masalı, İnsansız Konağın İkonu, Pervaneler, Aşk Yaşama Çok Uçuk, Horasan Elyazması ve Taş Devri ile öykücülüğümüzün yenilikçi çizgisindeki yerini alan Ali Teoman’ın yedinci öykü kitabı. Gizemli, Romanesk ve Grotesk öykülerin bir araya geldiği kitabın Romanesk Öyküler bölümü yazarın son romanı Gecenin Atları ile kesişiyor. Anlaşılıyor ki anlatı evreninin boyutlarını öykü-roman ayrımı gözetmeden sergilerken kendine özgü öyküleme biçimlerinin izini sürmeyi bırakmayan bir yazar var karşımızda.
Ali Teoman, ardında bıraktığı metinlerle de öykücülüğümüze yepyeni “yapı”lar kazandırmayı sürdürüyor."--(arka kapak).

Donated by Ömer Koç and Ali Koç.

Powered by Koha