logo

Gelip geçerken : roman / Christopher Isherwood ; çeviren Yeşim Seber ; kitap editörü Darmin Hadzibegoviç ; düzelti Alper Zorlu ; kapak tasarımı Nahide Dikel ; sayfa tasarımı Mehmet Ulusel ; grafik uygulama Akgül Yıldız.

By: Isherwood, Christopher, 1904-1986 [yazar.]Contributor(s): Seber, Yeşim, 1970- [çeviren.] | Hadzibegoviç, Darmin [editör.] | Zorlu, Alper [düzelti.] | Dikel, Nahide [kapak tasarımı.] | Ulusel, Mehmet [sayfa tasarımı.] | Yıldız, Akgül [grafik uygulama.]Material type: TextTextLanguage: Turkish Original language: English Series: Yapı Kredi Yayınları | Yapı Kredi Yayınları ; 4950. | Yapı Kredi Yayınları. Edebiyat ; ; 1422.Publisher: İstanbul : YKY, 2017Copyright date: @2015Edition: 1. bs. : Eylül 2017Description: 330 s. ; 21 cmContent type: text Media type: unmediated Carrier type: volumeISBN: 9789750840760Uniform titles: Down there on a visit. Türkçe. Subject(s): British -- Europe -- Fiction | British -- California -- Fiction | Friendship -- Fiction | California -- Fiction | Europe -- FictionLOC classification: PR6017.S5 | G4557 2017Summary: “Gelip Geçerken”, Christopher Isherwood’un belki de en “iddialı” romanı: Almanya’dan Yunanistan’a, İngiltere’den ABD’ye uzanan geniş bir coğrafyayı; 1920’lerin sonlarından 1950’lerin başlarına, yirminci yüzyıl tarihinin en sancılı dönemlerinden birini katediyor. Isherwood’un kozmopolit dünyasını, yine onun pek çok romanıyla özdeşleşen sıra dışı karakterler aracılığıyla tanıyoruz: Yaşamını bir Alman şehrinde, kendini işine adayarak sürdüren yalnız ve gizemli Mr. Lancaster; memleketi İngiltere’den kaçıp bir Yunan adasında yeni bir yaşam kuran Ambrose; seyahat ve macera tutkunu, hayat dolu, çocuksu Waldemar; ve son olarak, gece hayatındaki ünü ve “güzelliği” dilden dile dolaşan Paul. Isherwood’un yazarla aynı adı taşıyan anlatıcı-kahramanı, ziyaret ettiği şehirler gibi, gelip geçerken uğradığı bu hayatları da bütün renkleri ve dramlarıyla canlandırıyor. Belki de Christopher Isherwood’un yazdığı en iyi kitap. Son derece zekice, okuru usulca sürükleyen bir hikâye… – New York Times--(arka kapak).
Star ratings
    Average rating: 0.0 (0 votes)
Holdings
Item type Current library Collection Call number Status Notes Date due Barcode
Basılı Kitap Basılı Kitap Fenerbahçe Üniversitesi Kütüphanesi
Genel Koleksiyon Rafları
Genel Koleksiyon PR6017.S5 G4557 2017 (Browse shelf(Opens below)) Available Ömer Koç; Ali Koç bağışı 3005038

“Gelip Geçerken”, Christopher Isherwood’un belki de en “iddialı” romanı: Almanya’dan Yunanistan’a, İngiltere’den ABD’ye uzanan geniş bir coğrafyayı; 1920’lerin sonlarından 1950’lerin başlarına, yirminci yüzyıl tarihinin en sancılı dönemlerinden birini katediyor. Isherwood’un kozmopolit dünyasını, yine onun pek çok romanıyla özdeşleşen sıra dışı karakterler aracılığıyla tanıyoruz: Yaşamını bir Alman şehrinde, kendini işine adayarak sürdüren yalnız ve gizemli Mr. Lancaster; memleketi İngiltere’den kaçıp bir Yunan adasında yeni bir yaşam kuran Ambrose; seyahat ve macera tutkunu, hayat dolu, çocuksu Waldemar; ve son olarak, gece hayatındaki ünü ve “güzelliği” dilden dile dolaşan Paul.
Isherwood’un yazarla aynı adı taşıyan anlatıcı-kahramanı, ziyaret ettiği şehirler gibi, gelip geçerken uğradığı bu hayatları da bütün renkleri ve dramlarıyla canlandırıyor.
Belki de Christopher Isherwood’un yazdığı en iyi kitap. Son derece zekice, okuru usulca sürükleyen bir hikâye… – New York Times--(arka kapak).

Donated by Ömer Koç and Ali Koç.

Powered by Koha