logo

Sık karşılaşılan spor yaralanmaları ve ilk müdahale / Yaşar Salcı, Leyla Yılmaz, Emre Ak, Feza Korkusuz ; genel yayın yönetmeni Levent Gönül ; kapak tasarımı İdil Aba.

By: Salcı, Yaşar [yazar.]Contributor(s): Yılmaz, Leyla [yazar.] | Ak, Emre [yazar.] | Korkusuz, Feza [yazar.]Material type: TextTextLanguage: Turkish Series: ODTÜ Yayıncılık. ODTÜ Bilim ve Toplum Kitapları DizisiPublisher: Ankara : ODTÜ Yayıncılık, 2014Edition: 3. bs. : Ağustos 2014Description: 89 s. : res. ; 20 cmContent type: text Media type: unmediated Carrier type: volumeISBN: 9789944344449Subject(s): Sport injuries | Sports -- Medicine | Atletic injeries | OrthopedicsLOC classification: RD97 | .S55 2014Summary: "Günümüzde sağlıklı yaşamın en önemli belirleyicilerinden birisinin düzenli spor yapmak olduğu bilinmektedir. Ancak spor yaparken spor yaralanmalarından korunmak veya yaralanma oluştuğunda doğru girişimde bulunmak önemlidir. Gerekli önlemler alındığında spordan zevk alınabileceği gibi kalıcı yaralanmalar da önlenebilmektedir. Böylece spor bir yaşam biçimi olarak kabul edilmektedir. Bu kitap spor yaparken oluşabilecek olası yaralanmaları, bu yaralanmalardan korunma yöntemlerini ve yaralanma durumunda uygulanması gereken ilkyardım ilkelerini okuyucuya yalın bir dille sunmayı hedeflemiştir."--(arka kapak).
Star ratings
    Average rating: 0.0 (0 votes)
Holdings
Item type Current library Collection Call number Copy number Status Date due Barcode
Öğrenci Rezervi Öğrenci Rezervi Fenerbahçe Üniversitesi Kütüphanesi
Ders Kitabı Rafı
Reserve Koleksiyonu RD97 .S55 2014 (Browse shelf(Opens below)) Available 3004431
Öğrenci Rezervi Öğrenci Rezervi Fenerbahçe Üniversitesi Kütüphanesi
Ders Kitabı Rafı
Reserve Koleksiyonu RD97 .S55 2014 c.2 (Browse shelf(Opens below)) 2 Available 3005326

İçindekiler içerir.

Includes contents.

Includes bibliographical references (85-89 p.).

Bibliyografta 85-89 s.

"Günümüzde sağlıklı yaşamın en önemli belirleyicilerinden birisinin düzenli spor yapmak olduğu bilinmektedir. Ancak spor yaparken spor yaralanmalarından korunmak veya yaralanma oluştuğunda doğru girişimde bulunmak önemlidir. Gerekli önlemler alındığında spordan zevk alınabileceği gibi kalıcı yaralanmalar da önlenebilmektedir. Böylece spor bir yaşam biçimi olarak kabul edilmektedir.
Bu kitap spor yaparken oluşabilecek olası yaralanmaları, bu yaralanmalardan korunma yöntemlerini ve yaralanma durumunda uygulanması gereken ilkyardım ilkelerini okuyucuya yalın bir dille sunmayı hedeflemiştir."--(arka kapak).

Powered by Koha